Kauniečiai ir vėl pradžiugino puikiais pasiekimais 22-ojoje lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadoje

Atnaujinta: 26 lapkričio 2016
Parašyta 03 gegužės 2016

2016-ųjų metų balandžio 23 d. Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės edukacijos fakultete vyko 22-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada, į kurią susirinko 84 geriausius rezultatus regioniniame etape pasiekę mokiniai.

Olimpiados tikslas – skatinti mokinius domėtis ekonomika ir verslu, formuotis ekonominį mąstymą, plėtoti žinias ir supratimą apie Lietuvoje ir pasaulyje vykstančius ekonominius procesus, ugdytis asmeninių finansų valdymo gebėjimus bei gebėjimą tinkamai orientuotis ir sėkmingai veikti nuolat kintančioje ekonominėje ir socialinėje aplinkoje, tikslingai mokytis bei formuotis mokslo žiniomis pagrįstą požiūrį.

Regioninis Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados etapas vyko 2016 m. vasario 24 d. šiose regionų mokyklose: Alytaus Jotvingių gimnazijoje, Kauno „Aušros“ gimnazijoje, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje, Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje, Šilutės pirmojoje gimnazijoje, VšĮ Šiaulių universiteto gimnazijoje, Molėtų gimnazijoje, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje.

Šiame etape dalyvavo 268 vidurinio ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokiniai (10–12 kl.). Daugiausia dalyvių buvo iš Kauno miesto ir rajono bei Vilniaus miesto ir rajono mokyklų. Šalies etape dalyvavo 15 Kauno miesto mokinių iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, iš Kauno jėzuitų gimnazijos, iš Kauno „Saulės“ gimnazijos, Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos ir Kauno „Vyturio“ gimnazijos. Mokinius parengė mokytojos Laima Danilavičienė, Laima Girdauskienė, Inga Kublickienė, Sandra Paštuolytė. Kauniečiai buvo nepralenkiami. Jie 22-ojoje Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadoje iškovojo 2 pirmas, antrą, 2 trečias vietas ir pagyrimo raštus. Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados nugalėtojais tapo: Paulius Čeponis (mokytoja Inga Kublickienė),  VDU „Rasos" gimnazijos abiturientas ir Vincas Vosylius, Kauno technologijos universiteto gimnazijos III  klasės mokinys. 2-ąją vietą laimėjo Mindaugas Švirinas (mokytoja Laima Danilavičienė), Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas, kuris išsiskyrė dar ir tuo, jog tapo laureatu, 2 kartus užėmusiu prizinę vietą. 3-osios vietos laimėtojais tapo Paulius Andzelis (mokytoja Laima Danilavičienė), Kauno jėzuitų gimnazijos III gimnazijos klasės mokinys ir Judita Gapševičiūtė (mokytoja Inga Kublickienė),  Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos abiturientė. Pagyrimo raštu apdovanotas Tomas Sinkevičius (mokytoja Laima Danilavičienė), Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas. Nuoširdžiai ačiū talentingiems Kauno miesto mokiniams, savo pasiekimais garsinantiems miestą ir savo darbą mylintiems mokytojams, kantriai ugdantiems gabius mokinius.

Švietimo skyriaus informacija

• ekonomika (2)