Augalų žavadienis

16. 05. 28
Peržiūros: 1829

Saulėtą gegužės ketvirtadienį 1C klasės gimnazistai dalyvavo VDU Kauno botanikos sodo organizuotoje Augalų žavadienio eisenoje Kauno senamiestyje. Šiais metais gimnazistai  eisenoje pristatė saulėgrąžą. Šviesios, saulėtos dienos kelia ūpą. Todėl nenuostabu, kad ir gėlė, pavadinta saulės vardu, džiugina visus. Gimnazistai pasirinko saulėgrąžą, nes šis augalas yra vienybės, saulės šviesos, taikos simbolis. Puikiai pasirodę moksleiviai, rankose nešini pasigamintomis  saulėgrąžomis, kartu su kitais dalyviais žygiavo senamiesčio gatvėmis ir skleidė gerą nuotaiką, sulaukė daug dėmesio ir pagyrimų už gražų augalinį motyvą.

2012 metais Europos augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva sukurta ypatinga diena – Augalų žavadienis – žaibiškai užkariavo žmonių širdis ir tapo tradicine švente, kurią švenčia daugiau kaip pusšimtis šalių visame pasaulyje. Tai diena, kai augalų mylėtojai, botanikos sodai, mokslo organizacijos ragina atsigręžti į žaliąją gamtą, įsiklausyti į augalų kalbą ir praverti duris į paslaptingą augalų tyrimų pasaulį.
Eisenos organizatorius, VDU Kauno botanikos sodas, sukvietė daugybę moksleivių, studentų ir bendruomenių kolektyvų, kvietusių žavėtis augalais. Per Kauno senamiestį iki Vytauto Didžiojo paminklo žygiavusioje eisenoje netrūko išradingų kostiumų, balionų, vėliavų. Rotušės aikštėje visi dalyviai suformavo didžiulį augalo žiedą, užfiksuotą skraidykle iš paukščio skrydžio, o eidami senamiesčio gatvėmis kvietė visus miestiečius ir miesto svečius į žydintį ir žaliuojantį Kauno botanikos sodą.

Mokytoja Loreta Kalvinskienė

  • zavadienis (2)
  • zavadienis (6)
  • zavadienis (3)
  • zavadienis (1)
  • zavadienis (5)
  • zavadienis (4)

Svetainės medis

Mus rasite