Brandos atestatų įteikimo šventė

Atnaujinta: 23 gruodžio 2016
Parašyta 21 liepos 2016

Liepos 12 dieną VDU „Rasos“ gimnazijos bendruomenė rinkosi į ilgai lauktą šventę. 21 laidos abiturientams buvo iškilmingai įteikti Brandos atestatai. Šventėje dalyvavo ir abiturientus sveikino VDU rektorius profesorius J.Augutis, Seimo narys A.Dumčius, gimnazijos direktorius A.Sakalauskas, direktoriaus pavaduotojos S.Šležienė, V.Juškienė, klasės auklėtojos, mokytojai, abiturientų tėveliai.

Šventę pradėjęs direktorius A.Sakalauskas pasveikino abiturientus ir pasidžiaugė puikiais egzaminų rezultatais. Be to, kalbėjo „Baigėte gimnaziją, įgijote vidurinį išsilavinimą, esate savarankiški žmonės, laisvi rinktis, kurti. Rinktis, kuriuo gyvenimo laipteliu lipti. Dabar jau žinote egzaminų rezultatus, bus šiek tiek lengviau. Bet joks pažymys nesuformuos Jūsų pasaulėžiūros, vertybių, elgsenos, pagarbos kitam. Rinkitės teisingai kurti pasaulį, savo gyvenimą, savo ir mūsų Lietuvą. Jūs jauni, veržlūs, kartais net akiplėšiškai drąsūs ir pasitikintys savimi. Jūs tikrai galite pakeisti Lietuvą taip, kad reklamoje neskambėtų, jog Lietuva nėra pati geriausia šalis gyventi, o skambėtų, kad geriausia gyventi būtent čia – Lietuvoje. Be patyčių, skurdo, nelygybės, priklausomybių, kur asmeniniai interesai neužgožia kitų laisvių ir teisių, kur vyrauja pagarba. Pagarba kaimynui, seneliui ar senelei, tėvams, mokiniui bei mokytojui, valytojai, politikui... visiems. Šiandien brandos atestatus gauna 219 gimnazistų ir 2 buvę mokiniai. Gimnazijos mokiniai laikyti rinkosi vidutiniškai 4 brandos egzaminus. Laikyti 888 valstybiniai ir 9 mokykliniai egzaminai. Neišlaikyti 9 valstybiniai brandos egzaminai. Džiugu, kad abiturientų rezultatai stabilūs ir geri. 29% laikytų egzaminų buvo įvertinti aukščiausiu lygiu, 45% – pagrindiniu ir 25 % – patenkinamu lygiu. Neišlaikyti tik 0,1 % visų laikytų egzaminų.
Iš visų valstybinius brandos egzaminus laikiusiųjų abiturientų gauti 35 šimtukai.
1 abiturientas gavo 3 aukščiausius įvertinimus (Marius Bytautas 4A – anglų k., matematika, informacinės technologijos);

5 abiturientai po 2 aukščiausius įvertinimus: Monika Tamulaitytė 4A – lietuvių k., anglų k., Jurgita Marčiulynaitė 4B – lietuvių k., matematika, Ieva Dapševičiūtė 4B – anglų k., matematika, Milda Grigaliūnaitė 4B – anglų k., matematika, Martynas Kaunas 4D – anglų k., informacinės technologijos.

Po vieną aukščiausią įvertinimą gavo: Aistė Mickevičiūtė 4F anglų k., Artūras Petruškevičius 4B rusų k., Audrius Vegelevičius 4C matematika, Augustė Zokaitė 4C anglų k., Domantas Krilavičius 4B matematika, Edgaras Tomkevičius 4A anglų k., Edvinas Ralys 4F anglų k., Eivydas Barysas 4D anglų k., Gabija Pranskevičiūtė 4G lietuvių k., Gabrielė Dubosaitė 4A anglų k., Giedrė Andrulevičiūtė 4B anglų k., Ieva Magylaitė 4D anglų k., Judita Gapševičiūtė 4B anglų k., Justina Urbonaitė 4C anglų k., Kernius Vilkevičius 4A matematika, Laimonas Jakas 4F anglų k., Milda Banevičiūtė 4A anglų k., Mindaugas Laskis 4B anglų k., Monika Maslauskaitė 4A anglų k., Paulius Čeponis 4A geografija, Tomas Statulevičius 4G anglų k., Ugnė Redeckytė 4C anglų k.

Brandos atestatai su pagyrimu įteikiami 4 abiturientams: Mildai Banevičiūtei 4A, Kerniui Vilkevičiui 4A, Juditai Gapševičiūtei 4B, Adelei Nečionytei.

Brandos atestatas su pagyrimu išduodamas mokiniui, turinčiam ne žemesnius kaip 9-ių balų visų individualaus ugdymo plano dalykų metinius ir mokyklinių brandos egzaminų įvertinimus, išlaikiusiam bent vieno dalyko valstybinį egzaminą ir turinčiam ne žemesnius kaip 86 balai visų laikytų valstybinių brandos egzaminų įvertinimus.
Mokyklą baigėte. Atestatą iškilmingai įteiksime. Siekite savo tikslo, džiuginkite mus savo darbais. Būkite Lietuviais visur ir visada. Sėkmės Jums“.
VDU rektorius J.Augutis pasidžiaugė puikiais abiturientų rezultatais, linkėjo surasti savo gyvenimo kelią, mokytis, tobulėti, nepamiršti savo svajonių.
Seimo narys A.Dumčius sveikino abiturientus ir skatino likti Lietuvoje, čia įgyti išsilavinimą ir prisidėti prie savo šalies klestėjimo.
Tėveliai ir abiturientai savo kalboje dėkojo gimnazijos pedagogams už suteiktas žinias, puikią atmosferą gimnazijoje, linkėjo sveikatos ir sėkmės.
Klasių auklėtojai padėkojo gimnazistams už buvimą kartu, puikius rezultatus ir pakvietė atsiimti Brandos atestatus.
Šventė baigėsi bendra nuotrauka į gimnazijos albumą.

• Atestatu_iteikimas (24)
  • Atestatu_iteikimas (15)