Svetainės informacijos rodyklė

Vienuoliktokų išvyka į Baroko Vilnių

16. 11. 17
Atnaujinta: 23 gruodžio 2016
Parašyta 17 lapkričio 2016
Peržiūros: 1458

Lapkričio 11d. gimnazijos vienuoliktokai, lydimi lietuvių k. mokytojų V. Marojan, A. Viliokaitienės ir D. Raipienės,  keliavo į Vilnių, kuriame aplankė žymiausius Baroko epochos statinius.

Moksleiviai gavo išskirtinę galimybę pasidairyti po šiuo metu restauruojamus Sapiegų rūmus, išgirsti istorijų apie didikų kasdienybę Baroko laikotarpiu. Savo grožiu maloniai nustebino netoliese rūmų esanti Vilniaus Išganytojo bažnyčia. Sužavėjo ir  užburiantis Baroko perlas – Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia, bene labiausiai vienuoliktokams patikęs objektas. Viena paskutiniųjų aplankytų vietų – Vilniaus Universitetas ir Šv. Jonų bažnyčia. Mokiniai ne tik vaikščiojo po universiteto kiemelius, tačiau ir aplankė kelias bibliotekos sales, lietuvių filologijos katedrą. Ekskursiją vainikavo pasivaikščiojimas po vakarėjantį Vilniaus senamiestį.

Į Kauną gimnazistai grįžo laimingi, nors jau buvo pavargę. Iš ekskursijos vienuoliktokai parsivežė daug įspūdžių, papildė savo istorines ir literatūrines žinias apie Baroko Epochą, to meto žmogaus pasaulėjautą, taip  pat suprato, kad pasaulinio lygio meno ir kultūros šedevrai yra šalia – Vilniuje.

  • barokas (5)
  • barokas (1)
  • barokas (4)
  • barokas (2)
  • barokas (3)

Mus rasite