Šokių kolektyvas „Raselė“

Atnaujinta: 31 Sausio 2019

Šiuolaikinių šokių grupė „Raselė“
Vadovė Džineta Šablauskienė

rasele

Šiuolaikinio šokio kolektyvas „Raselė“ gyvuoja nuo 1992 metų. Tuomet tai buvo tautinių šokių kolektyvas „Raselė“, o jo nariai buvo 5-8 klasių mokiniai, nes mokykloje mokėsi vaikai nuo 5 klasės iki 11 klasės.

Šokėjai daug koncertavo. Šokdavo visuose mokyklos renginiuose (Mokytojų diena, Kalėdinis koncertas, Rudens bei Pavasario konferencijos ir t.t.), dalyvavo keliose respublikinėse dainų ir šokių šventėse, buvo koncertinėse išvykose Latvijoje bei Suomijoje, kur garsino Lietuvos vardą. Vaikai tarpusavyje labai susidraugavo: švęsdavo gimtadienius, Naujuosius metus, vykdavo į turistines keliones.

Pradėjus reformuoti švietimo sistemos struktūrą, mokykla tapo gimnazija, o 2003 metais ji pavadinta Kauno VDU „Rasos“ gimnazija. Nuo tada „Raselė“ gyvuoja kaip šiuolaikinio šokio kolektyvas, kurio šokėjai yra 9-12 klasių gimnazistai.

„Kas tai yra šokis?“ – klausiu kiekvieno, kuris ateina šokti. Tai jausmai, žmonių tarpusavio santykiai (meilė, neapykanta, pavydas, laimė), kuriuos galima išreikšti  judesiu. Taigi šokėjai mokosi išreikšti save, savo jausmus judesiais, kūno plastika. Auga choreografiniai įgūdžiai – kūrybingumas, artistiškumas, šokio kompozicinis samprata, vaizdinis mąstymas. Šokėjai ugdomi kaip kūrybingos ir laisvos asmenybės, mokančios  ir galinčios išreikšti ne tik save, bet ir bendražmogiškas problemas.
Šokių repertuaras dažniausiai priklauso nuo mokinių pajėgumo. Šokėjai kartu su vadove renkasi šokių muziką, šokio temą bei visi kartu kuria šokius. Tai labai draugiškas, energingas, kūrybingas kolektyvas, norintis daug šokti bei dalyvauti įvairiuose renginiuose.
Per visus 2003-2012 metus, kol gyvuoja šiuolaikinio šokio kolektyvas „Raselė“, jo veikla buvo plati bei įvairi. Kolektyvas dalyvavo tarptautiniame projekte Švedijoje „Norrkopingo Haga gimnazijoje, tarptautiniame COMENIUS projekte „Towards a European Citizen“, Kauno m. bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų integruotame projekte „Menų pavasaris Eiguliuose“.
Kauno miesto ugdymo įstaigų šiuolaikinio šokio kolektyvų edukaciniame projekte-festivalyje „Šokio pasaulis“ 2008, 2010  ir 2014 m. tapo „Metų žvaigždės“ vardo laimėtojais.  Šoko tarptautiniame vaikų menų festivalyje „Vasara prie Nemuno“, tarptautiniame jaunųjų talentų konkurse „Kaunas talent“, V tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse „Aušrinė žvaigždė“ Šiauliuose. 2009 metais V-jame respublikiniame šiuolaikinio ir modernaus šokio konkurse-festivalyje tapo „Grand Prix“ laimėtojais, o respublikiniame linijinių šokių konkurse 2010 metais kolektyvo šokėja Rūta Padvelskytė laimėjo I vietą. 2014 m. respublikiniame šokių konkurse „Idėjų sąskrydis“ iškovota I vieta.
Kolektyvas dalyvavo įvairiuose respublikiniuose šokių konkursuose, festivaliuose: gatvės šokių konkurse „Gatvės... 2005“, šokių festivaliuose „Gyvenimo džiaugsmas“ Vilkijoje,  „Šoku tau“, skirtame tarptautinei šokių dienai, vaikų ir jaunimo šokių konkurse-festivalyje „Judančios spalvos“ Birštone,  festivaliuose „Vizijos“ Marijampolėje, „Pašėlusiu ritmu“ Šakiuose, respublikiniame pramoginių šokių kompozicijų festivalyje „Draugystės tiltai“, Kauno m. bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų muzikos ir šokio festivalyje „Valentino ritmai“, tarptautiniame festivalyje „Sportas visiems“. Laimėta daug diplomų už artistiškumą, idėją, jaunimui aktualią temą, ekspresiją, eleganciją, stilingumą.

O kiek dar šokta įvairiuose miesto renginiuoseTai rugsėjo 1-sios šventė Rotušės aikštėje, Kauno dienų renginiai, Kauno valstybiniame dramos teatro  sezono atidarymas, labdaringas renginys „Vaikų šypsena“, Nepriklausomybės dienos paminėjimas Kauno karininkų ramovėje , „Linijinių šokių festivalis“ Kėdainių pramogų centre. kolektyvas šoko tarptautiniame tinklinio turnyro „Lietuvos Nepriklausomybės taurės“ atidarymo koncertinėje programoje, miesto švietimo įstaigų mokinių meno kolektyvų koncerte „Dainelė ir pavasaris“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Taip pat šokėjai bendrauja su Eigulių, Sargėnų, Kulautuvos kolektyvais.

Statistikos duomenys: per visus gyvavimo metus kolektyve šoko apytiksliai 150 vaikų, 100 merginų ir 50 vaikinų.

Vadovės pasekėjai: Monika Pustelnikaitė – pasirinko choreografinį kelią. Mokėsi Klaipėdos universitete pramoginių šokių katedroje, dabar mokosi Anglijos universitete.

Petras  – dainų ir šokio ansamblio „Lietuva“ šokėjas.

Rytis – įkūręs savo šokių klubą „Megusta“. Dirba choreografinį darbą.

Baigę gimnaziją, gimnazistai tęsia savo šokių veiklą – šoka įvairiuose miesto kolektyvuose, domisi šokio pasauliu.

• rasele2
  • Rasele(8)