Psichologo praktinio darbo kryptys

Atnaujinta: 09 sausio 2017
Parašyta 27 balandžio 2016
Peržiūros: 2054

Psichologo praktinio darbo gimnazijoje kryptys:

• 1-ojoje gimnazijos klasėje - santykių, kūrybiškumo, gabių vaikų savęs atskleidimo, adaptacijos gimnazijoje problemos.
  • 2-ojoje gimnazijos klasėje - tolesnio mokymosi ir pasirinkimo problemos.
  • 3-ojoje gimnazijos klasėje - individualumo, identiškumo, brandumo, priklausomybių (narkomanijos) problemos, emocinės krizės.
  • 4-ojoje gimnazijos klasėje - tolesnio mokymosi pasirinkimo ir savarankiškumo problemos

Psichologo teikiamos paslaugos

• Gimnazijos psichologės darbo tikslas – rūpintis gimnazijos bendruomenės psichine sveikata ir reikalingų psichologinių ugdymo sąlygų  sudarymu.
  • Konsultavimas – tai pagrindinė mokyklos psichologės veiklos kryptis. Konsultuojama siekiant aptarti ir nustatyti vaiko, tėvų (ar teisėtų vaiko atstovų), pedagogų problemas, planuoti veiklą joms spręsti ir numatyti tiesioginio poveikio būdus. Mokyklos psichologė dažniausiai pateikia rekomendacijas ir moko ugdymo proceso dalyvius tiesioginio poveikio būdų, bendradarbiauja su tėvais (ar teisėtais vaiko atstovais), pedagogais, švietimo, vaikų globos įstaigų vadovais ir kitais su vaiko ugdymu susijusiais asmenimis.
  • Psichologinis įvertinimas – tai konsultavimo tikslais reikalingų duomenų apie vaiko psichologinės problemos būklę gavimas, remiantis psichologiniais metodais.
  • Tyrimas – tai mokslinis, sistemingas psichologinių faktų kaupimas, jų atskleidimas ir analizė; rekomendacijų rengimas, remiantis tyrimo medžiaga, jų teikimas ir diegimas praktinėje veikloje.
  • Psichologinis švietimas – tėvų, pedagogų ir kitų su vaiko ugdymu susijusių asmenų švietimas aktualiais vaiko psichologijos, amžiaus tarpsnių, pedagoginės ir socialinės psichologijos klausimais.

Gimnazijos psichologių kontaktinė informacija:

Darbo laikas

Psichologės Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis

Jolita Markauskienė
121' kab.

08.00-16.00

09.00-16.00

Pietų pertrauka 11.30-12.00 val.