Netradicinė istorijos pamoka

Kovo 14 dieną VDU „Rasos“ gimnazijoje viešėjo istorikė Ingrida Jakubavičienė. Ji ketvirtų klasių gimnazistams mūsų mokyklos skaitykloje skaitė pranešimą „Lietuvos moterų emancipacijos ištakos: su meile artimui ir tėvynei“. Pranešimo metu mokiniai sužinojo apie moterų teisių istoriją Lietuvoje.

Gimnazistams paaiškėjo, kada ir kaip moterys įgijo įvairių teisių XIX-XX a. I.Jakubavičienė įvardijo vienas žymiausių moterų Lietuvos istorijoje bei jų nuopelnus, tokias kaip Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, Žemaitė ar Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė. Gimnazistai suvokė tarpukario Lietuvos moterų kasdienybę bei norą kovoti dėl savo teisių. Pranešimo metu buvo pristatytos A.Smetonos bei J.Tūbelio žmonos, kurios darė didžiulę įtaką savo vyrams bei netgi buvo vadinamos seserimis. Ši pamoka gimnazistams neprailgo, nes jie sužinojo tokių dalykų, kurie yra nerašomi istorijos vadovėliuose. Po pranešimo gimnazistai nusifotografavo kartu su istorike bei buvo apdovanoti kvietimais į Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą Kaune.

Svetainės medis