Veiksmo savaitė „Be patyčių“

Atnaujinta: 03 balandžio 2017
Parašyta 21 kovo 2017

2017 kovo 20-24 dienomis visos šalies ugdymo įstaigos kviečiamos prisijungti prie Veiksmo savaitės „Be patyčių“. Šiais metais VDU „Rasos“ gimnazijos bendruomenė, kaip ir kasmet, prisijungė prie šios iniciatyvos. Ankstų pirmadienio rytą besirenkantys į gimnaziją mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami prisijungti prie gerų darbų „grandinės” ant spalvingų lapelių užrašant gerą darbą, kurį yra padarę patys, ketina padaryti kitiems arba, kurį kas nors padarė jiems. Kai kuriems tai padaryti buvo lengviau, o kitiems tekdavo ilgokai pasukti galvą. Lapeliai iš karto buvo jungiami vienas su kitu iš jų suformuojant žodį „Rasa“.

Gimnazijos mokytojai buvo kviečiami atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei ieškoti pozityvių dalykų kiekvieną dieną. Praktiką atliekantys VDU psichologijos studentai išdalino pedagogams laiškelius su istorija apie pačią blogiausią dieną, siekdami parodyti koks svarbus yra palaikymas ir padrąsinimas kiekvienam žmogui.
„Veiksmo savaitės be patyčių“ renginiai gimnazijoje tęsiasi ir toliau. Dorinio ugdymo pamokose I-II klasių gimnazistų laukia susitikimai su VDU psichologijos studentais ir įvairūs užsiėmimai skatinantys pozityvų tarpusavio bendravimą, bendradarbiavimą bei saugų naudojimąsi internetu. Užsiėmimų „AŠ + TU = MES“ metu vaizdinės, teorinės medžiagos bei praktinių veiklų pagalba mokiniai bus skatinami diskutuoti apie tai, kad visi esame labai panašūs, tačiau tuo pačiu unikalūs ir skirtingi, o dirbdami drauge bendrą tikslą galime pasiekti daug greičiau ir lengviau. Užsiėmimuose „Kompiuteris, priklausomybė ir saugumas internete” gimnazistai aiškinsis ar nėra priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų, bus aptariama išmaniųjų įrenginių nauda ir žala bei mokomasi saugiai bendrauti internete.

VDU Psichologijos studentai Aurimas Gudas ir Guostė Tumėnaitė

• be_patyciu (1)