UniJunior 2017

Atnaujinta: 03 balandžio 2017
Parašyta 22 kovo 2017

Kovo 17 d., penktadienį KTU Kultūros ir renginių centre vyko Kauno universitetinių mokyklų protų mūšis „UniJunior“, kurį organizavo KTU Vaižganto progimnazija ir Kauno technologijos universitetas (KTU). Toks renginys, kuris suburtų mieste veikiančias universitetines – KTU, LSU, LSMU, VDU, ASU – mokyklas, vyksta jau trečią ir paskutinį kartą. Paskutinį dėl to, kad organizatoriai tikslą pasiekė-buvo sukviestos ir suburtos visos Kauno universitetinių mokyklų ir jų universitetų bendruomenės.

Renginyje dalyvavo šios komandos: dvi KTU komandos „Nieko tokio“ ir „Būna visko...“ (KTU, KTU gimnazija, KTU Vaižganto progimnazija, KTU inžinerijos licėjus), VDU komanda „VDU komanda“ – (VDU, VDU „Rasos” gimnazija ir „Atžalyno” progimnazija), LSMU komanda „Bliūdas ant galvos“- (LSMU, LSMU gimnazija), LSU komanda „Taurai“-(LSU, Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija) ir ASU komanda „Jungtinės pajėgos“ (ASU, Maironio universitetinė gimnazija, KTU Vaižganto progimnazija). Komandą sudarė su universitetu sutartis pasirašiusių mokyklų du progimnazistai, du gimnazistai, mokytojas, dėstytojas ir studentas. Mūsų progimnazistai – Karolis Jukšta, Ernesta Bagdonaitė drauge su mūsų gimnazijos mokiniais Kristina Ruginyte, 4A kl., Paulium Tušu 4A kl. bei Vytauto Didžiojo universiteto studente Sigita Žemaityte ir dėstytoju Laurynu Šedvyčiu atstovavo VDU komandą.
Viktorinos užduotis ruošė KTU dėstytoja Jurga Vitkuvienė. Klausimus „Kolegų ture“ viena kitai pateikė ir komandos. Viktoriną sudarė 5 turai, kiekvienas turas po 10 klausimų. Komisiją sudarė universitetų atstovai. Renginys truko beveik keturias valandas, bet laikas neprailgo-klausimai buvo įdomūs, įtampa didelė. Aistras ir įtampą numalšino „UniJunior“ krikštamote tituluojama KTU MGMF dekanė Bronė Narkevičienė - ji visus pavaišino atsisveikinimo tortu. Trečiąją vietą laimėjo KTU komanda „Būna visko...“, antrąją – LSMU komanda „Bliūdas ant galvos“, o nugalėtojais tapo VDU komanda, kuriai ir buvo įteikta nugalėtojų taurė.

Rūta Gaulienė, rusų kalbos mokytoja

• unijunior