Respublikinis vaikų ir jaunimo „Giesmių giesmelės“ konkursas „Jo vardą aukštinkim giesmėj“

Atnaujinta: 03 balandžio 2017
Parašyta 27 kovo 2017

2017 03 24 d. VDU „Rasos“ gimnazijoje vyko 19-tasis respublikinis vaikų ir jaunimo „Giesmių giesmelės“ konkursas, kurio įkūrėja ir nenuilstanti organizatorė yra VDU „Rasos“ gimnazijos muzikos mokytoja ir gimnazijos choro „Gaja“ vadovė Danutė Šaučiūnienė. Ir šiais metais ji sugebėjo sujudinti  pusę Lietuvos.

Į konkursą atvyko 69 kolektyvai: ansambliai, kvartetai, tercetai, duetai ir solistai iš visų Lietuvos kampelių. Konkurse dalyvavo dainininkai iš 13-kos šalies miestų. Mažieji giesmininkai iš lopšelių- darželių atvyko iš Kauno, Jonavos, Klaipėdos, Švenčionėlių, Vilkaviškio, Prienų, Kazlų Rūdos. Progimnazijų ir pradinių mokyklų dainorėliai atvyko iš Kauno, Kretingos, Švenčionėlių, Birštono, Vilniaus rajono  Nemenčinės, Kėdainių Josvainių progimnazijų .

Konkurse dalyvavo atlikėjai iš 10-ties Kauno ir kitų miestų gimnazijų: Kauno Jėzuitų, Šv.Mato, „Aušros“, LSMU, J.Basanavičiaus, Kauno Juozo Naujalio  menų, VDU „Rasos“, A.Puškino, Klaipėdos Vydūno ir Kaišiadorių A.Baranausko gimnazijų.

Į kvietimą dalyvauti konkurse šiemet atsiliepė atlikėjai ir iš 9-ių muzikos ir meno mokyklų: Kauno Miko Petrausko, Kauno Aleksandro Kačanausko, Kauno sakralinės  muzikos mokyklos, Nemenčinės muzikos mokyklos, Juozo Naujalio, Birštono, Kazlų Rūdos ir Šilalės menų mokyklų ir iš berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“. Atlikėjai buvo suskirstyti amžiaus grupėmis: darželinukai, pradinukai, jaunučiai ir jauniai. Mokyklos suskirstytos kategorijomis: A (muzikos mokyklos), B (vidurinės mokyklos ir gimnazijos), C (parapijų atstovai ir individualūs dalyviai). Konkurso dalyviai buvo vertinami savo grupėse pagal giesmių atlikimo lygį, vokalinę ir sceninę kultūrą, vokalinius duomenis, interpretaciją, akompanavimo kultūrą .

Visą penktadienį nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro VDU „Rasos“ gimnazijoje skambėjo giesmės ir giesmelės, aidėjo muzika ir vaikiškas juokas.

Komisijos nariai: Vilius Sikorskas – muz.mgr.dr. kunigas Kauno Sakralinės muzikos mokyklos direktorius, Birutė Sodaitytė, Vytauto Didžiojo Universiteto muzikos katedros lektorė , Gitana Pečkytė – Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dainavimo metodinės grupės pirmininkė, Kauno muzikinio teatro solistė, Jūratė Gudienė  – Kauno Pilėnų pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja- metodininkė, Raimundas Martinkėnas – kompozitorius, vargonininkas, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dėstytojas džiaugėsi jaunųjų  giesmininkų nuoširdumu ir aukštu meniniu lygiu.

Komisija atrinko 28-is laureatus, geriausius solistus ir vokalinius ansamblius, kurie koncertuos 2017 gegužės 14-tą dieną 13.00 val. Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje. Konkurso laureatai bus apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanomis. Vienam Grand Prix (Didįjį Prizą) iškovojusiam laureatui Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapija skirs vasarą kelionę Taizė (Prancūzija).

Laureatų tarpe ir VDU „Rasos“ gimnazijos solistė Grėtė Eitmantytė 1D kl, surinkusi 97 balus ir 100 galimų balų.

2017 balandžio 22d. 12.00 val. Šv. Mišiose Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje giedos jungtinis  600-tų  festivalio  dalyvių choras.  Mūsų visų laukia nuostabaus grožio pavasariniai jaunųjų giesmininkų koncertai!

Violeta Juškienė, VDU „Rasos“ gimnazijos pavaduotoja ugdymui

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://rasa.kaunas.lm.lt/images/sampledata/2016-2017/Giesmiu_giesmele_2017