Pamoka „Mokykla vakar ir šiandien“ 1A klasei netradicinėje aplinkoje Švietimo istorijos muziejuje

Atnaujinta: 09 balandžio 2017
Parašyta 09 balandžio 2017

Šiais laikais mes turime labai geras sąlygas geram išsilavinimui. Mokyklose mus moko gimtąja kalba bei turime nemokamą pagrindinį išsilavinimą. Bet seniau, į mokslą galėjo pretenduoti tik pasiturintys, ir tik vyrai.

Taipogi, po 1863 metų sukilimo buvo uždraustos lietuviškos mokyklos Mūsų seneliai mokėsi lietuvių kalba tik mažose, uždraustose ir slaptose kaimo mokyklose. Apsilankę su 1A klase ir istorijos mokytoja Rasa Praniuliene Švietimo istorijos muziejuje, sužinojome, kad seniau buvo rašoma ne ant popieriaus, o ant vaškinių lentelių, kadangi popierius buvo labia brangus ir ant jo rašydavo tik svarbius dalykus. Muziejuje mes patys išbandėme, sėdėjome ir nusifotografavome Lietuvos tarpukario pradinių klasių moksleivių  suoluose. Mes, moksleiviai, esame laimingi, turėdami tokias geras sąlygas mokytis šiuolaikinėse mokyklose.