Išvyka, skirta Kovo 11-osios paminėjimui

Parašyta 14 kovo 2018

IMG 2672
IMG 2642
Kovo 9-ąją dieną 3 ir 4 klasių mokiniai vykome į Vilnių. Ši išvyka buvo skirta Kovo 11-osios paminėjimui. Aplankėme Genocido aukų muziejų, kuriame dalyvavome edukacinėje programoje „Žmonės ir tautos totalitarizmo akivaizdoje“.

Muziejus įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Muziejuje klausėme pranešimo „Sovietų kalėjimai, lageriai ir tremtis: skiriamieji bruožai“. Išgirdome pasakojimą apie okupacijos laikus, tremtinių bei kalinių skirtumus ir ką patyrė to meto gyventojai. Sužinojome, jog Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, beveik 300 tūkst. žmonių atsidūrė toli nuo Tėvynės. Vieni jų buvo išvežti į tremtį, kiti – į kalėjimus ir lagerius.

Išklausę pranešimo, leidomės į buvusį KGB vidaus kalėjimą, susipažinome su jame kalintų žmonių būtimi ir buitimi, patirtomis kančiomis ir begalinėmis pastangomis nepasiduoti gniuždančiai tikrovei. Taip pat apžiūrėjome įvairias ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XXa. viduryje.

Pasivaikščioję po šventiškai pasipuošusį Vilnių, vykome į Atviro rato teatrą, kur stebėjome spektaklį „Lietaus žemė“. Jame aptariamos tikros žmonių istorijos tarpukario ir pokario metu. Pasakojami kelių šeimų džiaugsmai ir tragedijos: vaikystė kaime, draugystės išdaigos, pirmoji meilė šokiuose, tragiški likimai partizanų kovose ir trėmimuose. Šis pasirodymas paliko didelį įspūdį, palietė kiekvieno širdį, privertė susimąstyti, kaip greitai gali pasikeisti gyvenimo aplinkybės ir kaip svarbu vertinti laisvę. Kiekvienas iš šios kelionės grįžo pasisėmęs naujų žinių ir gerų įspūdžių.

Eglė ir Martyna 3B klasė