Baigiantis Frankofonijos mėnesiui Kaune

Atnaujinta: 23 balandžio 2018
Parašyta 14 balandžio 2018

Baigiantis Frankofonijos mėnesiui Kaune, kovo 30 dieną gimnazijoje pirmą kartą vyko prancūzų kalbos skaitovų konkursas-popietė prancūzų kalba „Les voix de la poésie“ („Poezijos balsai“). Renginio tikslas – skatinti mokinius domėtis pracūzų kalba, kultūra, frankofoniška poezija ir literatūra.

Gimnazijoje pasirodė mokiniai iš Kauno Palemono gimnazijos, Kauno J.Grušo meno gimnazijos, Kauno jėzuitų gimnazijos, Kauno „Saulės“ gimnazijos, J.Dobkevičiaus progimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus bei Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos. Dalyvius vertino Louison Albert, Erazmus mainų programos studentė iš Prancūzijos, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Teresė Janulevičienė ir VDU Frankofonijos šalių universitetinio centro vadovė, prof. Aurelija Leonavičiūtė. Kol konkurso svečiai vaišinosi, vertinimo komisija, atsižvelgdama į prancūzų kalbos tarties taisyklingumą, deklamavimą, artistiškumą, sceninę išvaizdą bei orginalumą, pagal amžiaus grupes išrinko geriausiai pasirodžiusius dalyvius.

I-ąsias vietas užėmė KTU inžinerijos licėjaus mokinė Kamilė Biliūtė, atlikusi Federiko Garsijos Lorkos kūrinį „La guitare“ („Gitara“), bei Kauno J.Grušo meno gimnazijos mokinys Martynas Kliučininkas, padeklamavęs Artūro Rembo kūrinį „Roman“ („Romanas“).

II-osios vietos atiteko Kauno jėzuitų gimnazijos mokinei Karinai Kondrotaitei ir Kauno „Saulės“ gimnazijos mokiniui Matui Steckiui.

III-iąsias vietas taip pat užėmė mokinės iš Kauno „Saulės“ gimnazijos: Ieva Bružaitė ir Gabija Markevičiūtė. Laimėtojai apdovanoti diplomais bei „Rasos“ gimnazijos įsteigtais prizais.

Milda Juodvalkytė, 3B kl.

• prancuzai (4)
  • prancuzai (1)