Žvilgsnis į DNR Botanikos sode

Atnaujinta: 23 balandžio 2018
Parašyta 19 balandžio 2018

Balandžio 18 dieną 4ABCD klasių mokiniai biologijos pamokoje netradicinėje aplinkoje turėjo unikalią galimybę savo akimis pamatyti ląstelės branduolyje esančią DNR. Tai nukleorūgštis, sauganti ir koduojanti visų organizmų paveldimą informaciją. Pritaikę VDU Botanikos sode taikomą technologiją, iš citrusinių vaisių patys mokiniai išskyrė DNR. Pirmiausia mechaniškai suardė apelsinų vaisių ląstelių sieneles, po to išlaisvino DNR iš ląstelių branduolių į vaisių sultis.

Spirito pagalba iš sulčių išskyrė ir stebėjo ląstelių DNR. Teorinės žinios, įgytos pamokose, laboratorijoje tyrimo metu buvo pritaikytos praktikoje.
Dėkojame VDU partneriams už sudarytas galimybes mokslo metų eigoje gilinti tiriamojo darbo įgūdžius Botanikos sodo laboratorijose.

Biologijos mokytoja Jolanta Martinionienė

• DNR (2)