20-asis respublikinis vaikų ir jaunimo „Giesmių giesmelė-2019“ konkursas „Kad Kristui giedotų visa Lietuva“

Atnaujinta: 14 gegužės 2019
Parašyta 25 kovo 2019

giesmele
2019-03-22 d. VDU „Rasos“ gimnazijoje vyko 20-tasis respublikinis, jau jubiliejinis, vaikų ir jaunimo „Giesmių giesmelė-2019“ konkursas. Šiemet jis buvo pavadintas „Giesmių giesmelės“ iniciatoriaus, a+a kunigo monsinjoro Kazimiero Senkaus svajonės žodžiais Trokštu, kad Kristui giedotų visa Lietuva“.

Ilgamečių „Giesmių giesmelės“ konkursų ir festivalių įkvėpėja ir pagrindinė, nenuilstanti jų organizatorė – VDU „Rasos“ gimnazijos muzikos mokytoja-metodininkė Danutė Šaučiūnienė, šiemet į konkursą sukvietė net 86 kolektyvus: solistus, duetus, tercetus, kvartetus ir ansamblius iš visos Lietuvos.

Konkurso tikslas – puoselėti ir plėtoti krikščioniškojo giedojimo  kultūrą bei tradicijas.
Šių metų organizatoriai – VDU „Rasos“ gimnazija, Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapija ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras. Į kasmetinį konkursą atvyko ir gimnazijoje buvo šiltai  sutikti kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Ukmergės, Jonavos, Šalčininkų,  Kretingos, Kaišiadorių, Kazlų Rūdos, Prienų, Pandėlio, Birštono ir Kauno rajono. Konkurse dalyvavo mažieji giesmininkai  iš lopšelių- darželių, pradinių mokyklų,  progimnazijų. Į kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė atlikėjai ir iš gimnazijų, muzikos bei meno mokyklų, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelio“, Kauno sakralinės muzikos mokyklos, Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos, Kauno Juozo Najalio muzikos gimnazijos, kultūros bei laisvalaikio centrų.

Konkurse dalyvavo penki VDU „Rasos“ gimnazijos solistai: Melita Jakubauskaitė 2B Matas Jagelavičius 3B, Greta Ažondenytė 3B, Greta Baliutavičiūtė 2B Dorotėja Rožinskaitė 2C.

Šių metų vertinimo komisija:

• Birutė Sodaitytė – komisijos pirmininkė, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos dainavimo katedros docentė.
  • Vilius Sikorskas – kunigas, teologijos daktaras, muzikos magistras, Kauno Sakralinės muzikos mokyklos direktorius.
  • Gitana Pečkytė – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dainavimo metodinės komisijos pirmininkė.
  • Mindaugas Radzevičius-Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos choro studijos vadovas, Kauno sakralinės muzikos mokyklos meno vadovas.
  • Violeta Bilevičiūtė- Kauno „Vyturio“ gimnazijos  direktoriaus pavaduotoja, Kauno miesto muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė.

Komisija atrinko 30 laureatų - geriausius solistus ir vokalinius ansamblius, kurie 2019m. gegužės 12 d. 13.00 val. koncertuos Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje. Tarp laureatų ir VDU „Rasos“ gimnazijos 2-c klasės gimnazistė Dorotėja  Rožinskaitė, kuri laureatų koncerte atliks giesmę-himną „Crux fidelis“. Konkurso laureatai bus apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanomis.

Nuotraukos gimnazijos direktoriaus Artūro Sakalausko, Andriaus Šimkaus 1A, Aivaro Kernazicko 1F

Violeta Juškienė, VDU „Rasos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Konkurso rezultatai