„Būkit laisvi kaip paukščiai, veržlūs kaip upė, ištvermingi kaip ąžuolo gilė...“

Atnaujinta: 27 gegužės 2019
Parašyta 24 gegužės 2019

paskutinis skambutis (13) paskutinis skambutis (24)
Mokyklinis skambutis vėl sukvietė VDU „Rasos“ gimnazijos bendruomenę į tradicinę šventę, skirtą abiturientams – jiems gegužės 23-iąją nuaidėjo PASKUTINIS skambutis.
Šiemet gimnazija išleido 24-ąją gimnazistų laidą, linkėdama jiems branginti kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką, nes jaunystė – tai žmogaus pavasaris, kai beriamas būsimųjų gyvenimo metų grūdas.
Šventė prasidėjo nuoširdžia PASKUTINE klasių auklėtojų pamoka, kur auklėtojai kreipėsi į savo mokinius ne „mano mokiniai“, ne „mano auklėtiniai “, bet „mano vaikai, mes dedame į jus dideles viltis ir linkime jums kuo geriausios kloties.“
Visa gimnazija, sustojusi į „gyvąjį koridorių“, palydėjo abiturientų eiseną į gimnazijos stadioną ir, skaisčiai šviečiant saulei, šoko mokyklinį  valsą ir linksmąjį Lotynų Amerikos merenge.
Išradingumu ir linksmumu nustebino trečiokų paruoštos „paskutinės pamokėlės“– lietuvių, rusų, anglų, muzikos, šokių, kūno kultūros, istorijos bei biologijos, kai dalyvaudami viktorinose ir atlikdami sumanumo užduotis abiturientai turėjo įrodyti savo „brandą“.

Iškilmingame koncerte aktų salėje skambėjo daug gražių ir prasmingų palinkėjimų, tariamų gimnazijos direktoriaus A.Sakalausko, tėvų, auklėtojų. Žavėjo solistų dainos, „Atžalyno“ progimnazijos pradinukai, pučiantys dūdeles, linksmi renginio vedėjai, energingos šokėjos ir žaismingi vienuoliktokų sveikinimai net ir „gestų kalba“.
Dvyliktokai perdavė vienuoliktokams simbolinį gimnazijos RAKTĄ ir savo „testamente“ sugriaudėjo, perfrazavę Maironio žodžius:

Į Rasą, broliai, kiekvieną rytą
Šarvuoti mokslu atkakliu,
Paimkit kompą, knygą, lyrą
Keliaukit išminties keliu.

Ne vienam abiturientui įsiminė auklėtojų vardu kalbėjusios IVC klasės auklėtojos Vilmos Bartaševičienės žodžiai: „Mieli abiturientai, būkite ištvermingi kaip ąžuolo gilė ir auginkite savo svajonių ąžuolyną, tik nepamirškite jo palaistyti darbų lietumi. Būkite veržlūs kaip upė, kad jūsų jaunų širdžių nesukaustytų abejingumo ledai, tik nepamirškite, kad kiekviena upė turi krantus. Būkite laisvi kaip paukščiai, tik visada grįžkite į savo lizdą. Tegul ši graži šventė būna puikus startas jūsų sėkmių ir pergalių maratone.“

Šventė baigėsi abiturientų sukurtu  himnu, kai ant scenos šokti sugužėjo vos ne visa 24-oji laida, ir keturių pušaičių sodinimu gimnazijos kieme.

Violeta Juškienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Vitalija Marojan, lietuvių kalbos mokytoja, IVD klasės auklėtoja