Eksperimentai biologijos pamokoje

biologija
Lapkričio 14 dieną mokinius nustebino VDU studentė Justė Karčiauskaitė, atliekanti pedagoginę praktiką gimnazijoje. Biologijos pamokoje vyko eksperimentai. Mokiniai ne tik praturtino biologijos žinias apie kriogenines medžiagas, jų reikšmę gyviems organizmams, bet ir stebėjo eksperimentus su skystu azotu bei sausu ledu. Biologijos mokslas plačiai panaudoja skystą azotą ir sausą ledą praktikoje.
Pamokoje sauso ledo pagalba mokiniai  bandė pasigaminti lavos lempą, išpūsti muilo burbulus. Skysto azoto pagalba formavo azoto debesį ir bandė sutalpinti į dėžę kuo daugiau balionų, nes azoto dėka jie susitraukė, o ištraukti iš dėžės vėl atgavo pradinę formą. Tai buvo bandymas pasinerti į mokslinę laboratoriją.

Biologijos mokytoja Jolanta Martinionienė

Svetainės medis