2017 05 09  1D klasės gimnazistai dalyvavo akcijoje  „Ar tu plauki?“, kurią organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Lietuvos plaukimo federacija bei LR Švietimo ir mokslo ministerija. Akcija siekiama atkreipti vaikų, jaunimo, tėvų bei visuomenės dėmesį, kad  mokėjimas plaukti, saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens – viena iš pagrindinių saugumo sąlygų, siekiant užkirsti kelią galimoms nelaimėms vandenyje.
Ankstų antradienio rytą gimnazistai vyko į gebėjimo plaukti patikrinimą Kauno plaukimo mokyklos „Vilijos“ baseine. Moksleiviai galėjo įsivertinti plaukimo įgūdžius prieš vasarą. Visi akcijos dalyviai gavo pažymėjimus su baseino trenerio užpildytu vertinimu bei komentarais, o kiti, kurie negalėjo dalyvauti patikrinime, gavo atmintines apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens. 

Biologijos mokytoja Loreta Kalvinskienė

2016 m. balandžio 27 d. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Jos tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą, skatinti kurti tylesnius namus, tylesnes mokyklas, ugdyti visuomenės atsakomybę už tylios aplinkos puoselėjimą. Joje dalyvavo ir mūsų gimnazija. Balandžio 27 d. (trečiadienį) per 7 pamoką nuo 14.15 val. iki 14.16 val. klasėse buvo skelbiama tylos minutė. Tai prašymas kartu su mokiniais šią minutę pabūti tyloje. 

Ššššš... patylėkime, įsiklausykime, išgirskime tylą... Kokios ji spalvos? O formos? Didelė ji ar maža? Gal atsakymų ieškoti padės V. Palčinskaitės eilėraštis „Tyla"?

Tyla

Tyla, įsisupus į skarą pūkinę,
Pasiėmė didelę skujų pintinę.

Ji paliepė varnų pulkams netarškėti
Pasupo prie kelio miegūstą erškėtį, 

Paskui pastovėjo šiek tiek prie užkalto
Medinio vasarnamio – tuščio ir balto. 

Ji pamestą sviedinį glaudė prie kojų,
Kurio visą vasarą vaikas ieškojo. Nutolo.

Išsiskleidė didelę skarą.
Prisėdo ant žemės. Ir buvo taip gera...

Mes tyliai priėję užkalbinom tylą –
Nejaugi tyla niekada neprabyla? 

Tik skujos, be garso pažirusios, plyti...
Tai ką tokioj tyloje pasakyti?

V.Palčinskaitė. Senamiesčio lėlės. – Vilnius, 1987, P.26 

 

 

paskutinis skambutis1 (2)
„Dvidešimt trys maži milžinai
Su rugsėjo pirmąja rasa
Atėjo į mišką, prie seno akmens,
Paparčio žydėjimo laukti.

Paparčio jiems žiedo reikėjo,
Nes mažiai užaugti norėjo.
Ar pamatys jie tą žiedą kada.
Nežinojo mažyliai tada.

Bet atskridęs senasis apuokas
Mažyliams atnešė žiną:
Norint paparčio šio žiedą matyti
Reiškia žinoti, pažinti, mąstyti“.

Šiais simboliniais žodžiais 23-iosios laidos abiturientai iškilmingo koncerto metu pradėjo skaityti savo  tradicinį testamentą.

matematika
Sveikiname Kauno miesto gimnazijų vaikinų komandinės matematikos olimpiados 2 vietos laimėtojus: Dalių Cviliką ir Simą Kurtinaitį bei kūrybinių darbų „Šimtmečio matematika“ 1 vietos laimėtoją Brigitą Ašmonaitę.

geografijos olimpiada
Sveikiname:
GABRIELĘ TIJŪNAITYTĘ, 3D kl., Kauno miesto vienuoliktokų geografijos olimpiadoje „Mano Gaublys“, užėmusią 1-ąją vietą.
POVILĄ MINKINĄ, 1D kl., Kauno miesto devintokų geografijos olimpiadoje „Mano Gaublys“, užėmusį 2-ąją vietą. 
EIDINTĄ SUBAČIŲ, 4B kl., Kauno miesto dvyliktokų geografijos olimpiadoje „Mano Gaublys“, užėmusį 3-ąją vietą.

arunas

Gyvenimas daug atima, bet dar daugiau jis duoda.
Gyvenimas naktis, bet jos skliautai žvaigždėti.

Vytautas Mačernis

 

 

 

 

 


IN MEMORIAM

Arūnas Žemaitaitis
1976-09-22 – 2018-05-13

Sekmadienį (gegužės 13 dieną) per Šeštines (Kristaus dangun žengimo šventė) mus paliko VDU „Rasos“ gimnazijos visų labai mylimas ir gerbiamas meno vadovas, renginių režisierius, dramos būrelio vadovas, tikybos mokytojas.

sokio fiesta (9) 25 sv mokykla (3)
Balandžio 27 d. gimnazijos moksleiviai dalyvavo nacionalinio renginio „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“ akcijoje, kurio organizatoriai yra Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. 


2017 m. gegužės 30 d. gimnazijoje vyko kultūrinė-pažintinė diena 1-ų ir 3-ių klasių gimnazistams. Šešiolika gimnazistų klasių išvyko į įvairias Kauno miestų muziejų edukacines programas.


2017 m. gegužės 29 d. vyko tradicinė gimnazijos sporto ir sveikatingumo šventė, kuri šį kartą buvo surengta Kleboniškio miško parke. Šventėje dalyvavo I ir III klasių moksleiviai, o jiems teisėjavo mokytojai.

 
Sveikiname 4B klasės mokinę Moniką Balčiūnaitę, kuri tapo Kauno miesto ugdymo įstaigų 10-12 klasių mokinių vykdytų tiriamųjų darbų parodos-konkurso „MOKAUSI. TIRIU. ATRANDU“ laureate ir apdovanota DIPLOMU. 

Darbų vadovės biologijos mokytojos Jolanta Martinionienė ir Loreta Kalvinskienė


Gražų, šiltą ir saulėtą gegužės 24-osios rytą gimnazija šventė 22-osios abiturientų laidos Paskutinio skambučio šventę. Šventiškai pasipuošusi šurmuliavo visa gimnazijos bendruomenė. Anksti ryte vienuoliktokai laukė atvykstančių abiturientų, sveikino juos, fotografavo, vedė jiems paskutines žaismingas pamokas. Klasių auklėtojai  atsisveikino  su savo mylimaisiais paskutinėje auklėtojo  pamokoje: „Mieli vaikai, užaugote, išskleidėte jaunystės sparnus ir laikas skristi“ Kiekvienais metais, tradiciškai, skambant muzikai, abiturientai kartu su mokytojais ir  vienuoliktokais  eina iškilmingoje eisenoje aplink mokyklą.


Sveikiname 3A klasės gimnazistą Luką Kustą, laimėjusį 3-ąją vietą 65-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados miesto etape ir apdovanotam Kauno miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus diplomu ir bronzos medaliu.

Fizikos mokytojas Albinas Ivanauskas


Trečiadienio, 2017 05 24, popietę į gimnazijos aktų salę atvyko 1A, 1B, 1F, 2A, 2C, 3A, 3D, 3C klasių gausus moksleivių būrys, atstovavęs savo klasėms finaliniame „Metų klasės“ renginyje. „Metų klasės“ renginio atmosferą skaidrino ir su publika linksmai bendravo vedėjai Justinas Vinciūnas, 2B kl. ir Laurynas Muraveckas, 2B kl. Renginio dalyvius pasveikino ir su vertinimo tvarka  supažindino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Juškienė, o dalyvių ir žiūrovų ausį pradžiugino vedėjo Justino pianinu skambintas kūrinys.

  
Gegužės 15 dieną „Varpo“ gimnazijoje vyko tarptautinė mokinių ir mokytojų mokslinių, tiriamųjų, kūrybinių darbų konferencija „Tiriam pasaulį – atrandam save“. Konferencijoje dalyvavo gausus svečių iš Vokietijos ir Latvijos būrys, mokiniai ir mokytojai iš įvairių Lietuvos gimnazijų. „Mažieji mūsų draugai – pasirūpinkime jais“ pranešimą skaitė 4H klasės mokinės Ineta Jasevičiūtė ir Agnė Volskaitė.Biologijos mokytoja Jolanta Martinionienė.


Gegužės 14 dieną, sekmadienį, Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje Kauno Eigulių mikrorajono gyventojus džiugino skambus Respublikinio vaikų ir jaunimo „Giesmių Giesmelės 2017“ laureatų koncertas „Jo vardą aukštinkim giesmėj.“


2017 05 09  1D klasės gimnazistai dalyvavo akcijoje  „Ar tu plauki?“, kurią organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Lietuvos plaukimo federacija bei LR Švietimo ir mokslo ministerija. Akcija siekiama atkreipti vaikų, jaunimo, tėvų bei visuomenės dėmesį, kad  mokėjimas plaukti, saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens – viena iš pagrindinių saugumo sąlygų, siekiant užkirsti kelią galimoms nelaimėms vandenyje. 


Nors ir, tyrinėdami savo gimtąjį miestą, didžioji visuomenės dalis skiria daugiausiai dėmesio kultūriniam gyvenimui, mūsų gimnazijos moksleiviai supranta ir paslaugų sferos svarbą. Susipažinti su paslaugų sektoriumi mieste turėjo galimybę ir 2D klasės mokiniai bei jų klasės auklėtoja, IT mokytoja Zita Jaučkojienė, ketvirtadienį, gegužės 4d. Mokiniai su mokytoja apsilankė tarptautinės kompanijos „Intermedix“ Kauno biure.


Gegužės 8 dieną 1D klasės gimnazistai lankėsi VDU Kauno botanikos sode. Šiuo metu sodą spalvina tulpės, pats tulpių žydėjimo metas. Gimnazistai dalyvavo edukacinėje programoje „Tulpių ir kitų svogūninių gėlių įvairovė botanikos sode“, kurios metu susipažino su pavasariniais augalais, svogūninių augalų priežiūros įpatumais.


Sveikiname 1C klasės mokinį RAPOLĄ URBONĄ, laimėjus I-ąją vietą Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus organizuotame konkurse „Arčiau žvaigždžių“. 

 

Gegužės 10 dieną 1H klasės mokiniai biologijos mokėsi LSMU Anatomijos muziejuje. Biologijos mokytojas Vygintas Miliukevičius pakvietė mus į netradicinę pamoką, kurios metu Anatomijos muziejuje apžiūrėjome gausybę preparatų.

 
Sveikiname Nacionalinės Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) mugės-konkurso MMB „Tada5 Systems“  nominantus: Tadą Varanauską, 4B kl. bei Matą Veličką, 4C kl., laimėjusius kategorijose: Startuoliškiausia bendrovė ir Profesionaliausia bendrovė.

 
2017-05-05 Vilniaus Gedimino technikos universitete vyko pirmosios Lietuvoje rengiamos Finansų Olimpiados 9-12 klasių moksleiviams finalas. Pirmajame etape balandžio mėnesį dalyvavo  daugiau kaip 600 mokinių iš visos Lietuvos. Į finalinį etapą patekto  95 geriausius rezultatus parodę moksleiviai, prizinėmis vietomis buvo apdovanoti tik  10 moksleivių.
Sveikiname Finansų olimpiados II-os vietos nugalėtoją – Šarūną Paplauską 3B kl.

Mokytoja Inga Kublickienė

 


Gegužės 4d. gimnazijos 11A ir 11B klasių mokiniai, lydimi istorijos mokytojos R.Praniulienės lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Gimnazistai dalyvavo edukacinėje pamokoje apie 1831m. sukilimą Lietuvoje. Pasidalinę į dvi grupeles bei padedami gido pasakojimo moksleiviai tarėsi, kaip chronologiškai sudėlioti sukilimo eigos dėlionę. Gimnazistai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti autentiškus ginklus, naudotus sukilimo metu.


Gegužės 3 dieną Kauno miesto savivaldybės Visuomenės Sveikatos biuras organizavo Kauno miesto moksleivių konferenciją „Kauno moksleiviai be žalingų įpročių“. Konferencija skirta paminėti mėnesį prieš rūkymą. Joje pranešimą „Praleisk laisvalaikį nerūkydamas“ skaitė Tautvydas Gaižauskas ir Aistė Gintautaitė 4B klasės mokiniai. Jų darbo vadovė biologijos mokytoja Jolanta Martinionienė.


Vykdant VDU „Rasos“ gimnazijos direktoriaus patvirtintą 2017 m. Žalingų įpročių prevencijos programą, 10 klasių mokiniams buvo organizuojamos integruotos prevencinės pilietinio ugdymo pamokos „Žalingi įpročiai ir atsakomybė“, kurias vedė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus vyresnioji specialistė Jovita Juršytė.


Baland
žio 28 d.VDU „Rasos“ gimnazijos įvairių klasių gimnazistai vyko į pamoką-susitikimą su Europos parlamento nariu Petru Auštrevičiumi Vilniuje, Europos namuose. Nuščiuvę klausėmės įdomios pamokos apie Europą, šalis nares, galimą pasaulio politikos ateitį. Mūsų mokiniai uždavinėjo klausimus apie Europą ir pasaulį, į kuriuos kiekvienas gavo išsamius atsakymus.

Sveikiname Lietuvos mokinių 23-sios ekonomikos ir verslo olimpiados Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo Ministerijos pagyrimo Raštais apdovanotas  mokines: Karoliną Morkūnaitę, 3A kl., Justę Balsytę, 4C kl.


Paskutinį balandžio mėnesio šeštadienį į gimnazijos Atvirų durų dieną sugužėjo apie 200 galimai būsimų gimnazistų, jų tėvai ir mūsų gimnazijos įvairių būrelių kolektyvai.
Moksleiviai pristatė muzikinę, šokių, teatro būrelių programą, Mokinių komiteto pirmininkė papasakojo savo patirtis gimnazijoje, direktoriaus pavaduotoja Edita Svidinskienė supažindino su kultūriniu ir akademiniu mokyklos gyvenimu, dešimtokų ir abiturientų rezultatais.

rodykle22016-2017 m.m. papildomai komplektuojama nauja 2(10)-oji klasė!

Prašymus galite pateikti užpildžius nustatytos formos prašymą gimnazijos svetainėje arba atvykus į gimnazijos informacijos centrą. 

Gegužės 30 dieną gimnazijoje vyko tradicinė sporto šventė „Sveika, vasara!“, kurioje jėgas išbandė pirmokai, antrokai ir trečiokai. Sporto šventės metu vyko tinklinio, žolės riedulio ir bėgimo varžybos. Atmosfera buvo karšta tiek tiesiogine, tiek netiesiogine prasmėmis. Daug kur nugalėtojus lėmė paskutinės sekundės. Vienas klases nuo kitų skyrė tik 0,5-2 taškai. Todėl lemiama buvo kiekviena sekundė, kiekvienas metras, įvartis ir dalyvis.

Šie mokslo metai VDU „Rasos“ gimnazijai buvo ypač rezultatyvūs verslumo ugdyme. Tapome lyderiais ne tik Kauno mieste, bet ir visoje Lietuvoje.
Kauno ekonomikos olimpiadoje  Paulius Čeponis (IV a kl.) laimėjo I-ąją vietą.
Judita Gapševičiūtė (IV b kl.) – II-ąjąvietą. Net du gimnazistai: Skirmantas Navickas (IVc kl.) ir Šarūnas Paplauskas (IIb kl.) iškovojo III-ąsias vietas.

2016 05 26 rytą VDU „Rasos“ gimnazija šventė abiturientų Paskutinio skambučio šventę. Abiturientus ryte pasitiko vienuoliktokai 1-o aukšto fojė, parengę nuotaikingą video programėlę. Klasių auklėtojai vedė savo auklėtiniams  Paskutines atsisveikinimo pamokas, o trečiokai pakvietė į iškilmingą eiseną aplink gimnaziją.

Gražią ketvirtadienio popietę į gimnazijos aktų salę sugužėjo 1C, 1A, 2D, 2A, 2G klasių moksleiviai, atstovavę savo klasei baigiamojoje renginio dalyje. Taip pat nestigo palaikymo komandų, nepagailėjusių originalumo plakatams. „Metų klasės“ taisykles ir nuostatus pristatė bei renginį vedė Justė Balsytė (3C) ir Sandra Karnilavičiūtė (2C). Renginio dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius, 2E klasės gimnazistas  Šarūnas Zimblys  su daina „Listen“ ir mokytojos Džinetos Šablauskienės šokių kolektyvas  „Raselė“ su  šokiu „Kaip gera Havajuose“.

Sveikiname Respublikinio 2016 m. etikos konkurso nugalėtojus (11-12 kl.):

Tautvydą Mickevičių, 4c kl.
Viktoriją Lygnugarytę, 4g kl.

Ankstų gegužės 13 rytą mokyklos kieme rinkosi vieni gabiausių ir mokyklai nusipelniusių gimnazistų, kurie garsino gimnaziją įvairiose olimpiadose bei konkursuose, pristatė savo darbus tradiciniam labdaros vakarui. Šie gimnazistai, lydimi mokytojų G.Rakauskienės, R.Gaulienės, S.Petkevičienės bei direktoriaus pavaduotojos ugdymui T.Janulevičienės, pajudėjo link Anyksčių.

Saulėtą gegužės ketvirtadienį 1C klasės gimnazistai dalyvavo VDU Kauno botanikos sodo organizuotoje Augalų žavadienio eisenoje Kauno senamiestyje. Šiais metais gimnazistai  eisenoje pristatė saulėgrąžą. Šviesios, saulėtos dienos kelia ūpą. Todėl nenuostabu, kad ir gėlė, pavadinta saulės vardu, džiugina visus. Gimnazistai pasirinko saulėgrąžą, nes šis augalas yra vienybės, saulės šviesos, taikos simbolis. Puikiai pasirodę moksleiviai, rankose nešini pasigamintomis  saulėgrąžomis, kartu su kitais dalyviais žygiavo senamiesčio gatvėmis ir skleidė gerą nuotaiką, sulaukė daug dėmesio ir pagyrimų už gražų augalinį motyvą.

Sveikiname Kauno miesto ugdymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų parodos – konkurso „Sveikatos aruodas“ laimėtojus:

I vieta – Rusnė Selelionytė 1B kl.
II vieta – Emilija Tuminauskaitė 3E kl.

Kauno miesto ugdymo įstaigų mokinių stendų parodos – konkurso „Kaip aš įveikiu stresą“ laimėtojus:
II vieta – Viltė Papievytė 1A, Daina Lukošiūnaitė 1A kl., Ugnė Budnikaitė 1A kl.
III vieta – Gabija Kuzminskaitė 1B kl., Eglė Andriuškaitė 1B kl.

Nominacijos už sėkmingą dalyvavimą:
Kornelija Kudrevičiūtė 2D kl.
Gerda Ramonaitė 1B kl.

Mokytoja Loreta Kalvinskienė

  • sveikatos_aruodas

2016 05 15, sekmadienį, Pal. J.Matulaičio bažnyčioje po 10.00 val. Šv.Mišių  visus susirinkusius džiugino „Giesmių giesmelės-2016“ laureatų 2-asis koncertas. Ypatingai visus nustebino 4-ių metukų lopšelio darželio „Pagrandukas“ solistas Nojus Mizaras su giesmele „Tas, kuris tiki“. Nojui plojo ir kartu su juo priegiesmį giedojo visi žiūrovai.

Sveikiname moksleivius laimėjusius II-ąją vietą Respublikinio konkurso „Finansų laboratorija 2016“ finaliniame etape „Protų kovos“:

Gabija Jakštytę, 2g kl.,
Gretą Habdankaitę, 2g kl.,
Rugilę Klimaitę, 2g kl.,
Tadą Varanauską, 3b kl.,
Dominyką Balčiūną, 3d kl.

  • protu_kovos (1)

Sveikiname Kristiną Ruginytę, 3a kl., laimėjusią I-ąją vietą Informacinių technologijų konkurse „Skaičiuoklės galimybės“ Kauno mieste.

Mokytoja Virginija Gedeikienė

Sveikiname Domantą Kildą, 2E klasės mokinį,  laimėjus didžiausioje  metų mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) mugėje  Vilniuje, laimėjus „Pripažinto lyderio“ apdovanojimą.

„Viešpatie, paliesk, mano širdį keisk“ – Respublikinio vaikų ir jaunimo   „Giesmių giesmelės 2016 “konkurso 1-asis  laureatų koncertas 2016-05-08


Sekmadienį naujojoje Pal. J.Matulaičio bažnyčioje po 10.00 val. Šv. Mišių visus susirinkusius džiugino 9-erių solistų, „Giesmių giesmelės-2016“ konkurso laureatų, kurių tarpe buvo ir „Rasos“ gimnazijos solistė Kamilė Adamavičiūtė, skambūs ir jaunatviški balsai. Jaunieji giedorėliai, tapę laureatais iš Kauno M.Petrausko, A.Kačanausko, sakralinės muzikos mokyklų, berniukų chorinio dainavimo „Varpelis“ mokyklos, VDU „Rasos“ ir Rumšiškių A.Baranausko gimnazijų atvyko koncertuoti kartu su savo vadovais, akompaniatoriais ir šeimų nariais.

2016-ųjų metų balandžio 23 d. Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės edukacijos fakultete vyko 22-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada, į kurią susirinko 84 geriausius rezultatus regioniniame etape pasiekę mokiniai.

2016 m. balandžio 16 d. Vilniaus tarptautinėje Amerikos mokykloje vykusioje Daugiakalbystės olimpiadoje „Aš kalbu, tu kalbi - mes bendraujame“ gimnazijos komanda apdovanota už retų kalbų mokymąsi, o Tautvydas Mickevičius 4c kl. pelnė Britų ambasados apdovanojimą už geriausias anglų kalbos žinias. 

Mokytoja Rūta Gaulienė

Sveikiname IIe klasės mokinį Daumantą Kildą KTU „Elektros dienose“ 2016 balandžio 14 d. savadarbių prietaisų mugėje užėmusį III vietą.

Mokytojas Albinas Ivanauskas

Sveikiname 2016 m. 9-10 klasių mokinių respublikinio etikos konkurso „Moralinės dilemos“ prizininkus:

Anušauskaitę Patriciją, 1d
Mankevičiūtę Viltę, 2b
Minikevičiūtę Justę, 2c
Špoką Martyną, 2c

Mokytoja Daiva Roževičienė

Sveikiname 2E klasės mokinį Edviną Vinciūną užėmusį I vietą Respublikinėje 1-2 klasių mokinių anglų kalbos olimpiadoje.

Mokytoja L. Saulevičienė

Svetainės medis

Mus rasite