ekologija (1) ekologija (2)
Kiekvienas iš mūsų esame atsakingas už savo planetą ir aplinką, o nerūšiuojamos ir nepanaudotos atliekos tampa tiesiog šiukšlėmis, kurios ją teršia. Apie atsakingą vartojimą ir atliekų tvarkymą kovo 19 dieną gimnazijos mokiniams pasakojo VŠĮ „Žaliasis taškas“ atstovė ekologė Vaida Griškevičienė. Gimnazistai sužinojo, kaip gali būti panaudojami jau nebereikalingi daiktai, kaip reikėtų taisyklingai rūšiuoti, galėjo apžiūrėti įvairius iš atliekų pagamintus daiktus.

rukymas rukymas2
Šių metų vasario mėnesį gimnazijoje vyko klasės valandėlės apie rūkymo žalą pirmų ir antrų gimnazijos klasių mokiniams. Jų metu gimnazistams prisistatė „darbštuolė“ cigaretė, kasmet pražudanti milijonus žmonių ir pridaranti daugybė žalos. Mokiniai žiūrėjo prevencinį filmuką „Every cigarette is doing you damage“, turėjo galimybę pamatyti Kauno visuomenės sveikatos biuro prevencines priemones „Aterosklerozė kraujagyslėse“ bei „Rūkaliaus burna“, norintys galėjo išsitirti smalkių koncentraciją kraujyje specialiu matuokliu. Gimnazistai klijavo magnetukus į magnetinę lentą, kurioje pavaizduota rūkymo žala organizmui bei aplinkai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė


Visais klausimais, susijusiais su moksleivių priėmimu, prašome kreiptis į direktoriaus pavaduotoją Editą Svidinskienę, tel. 8-37312397, mob.tel. +37067266262


 

2017 m. kovo 13 – 17 d. VDU „Rasos“ gimnazijoje per biologijos pamokas vyko psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos užsiėmimai pirmų gimnazijos klasių mokiniams. Užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos specialistės Guoda Sakaitė ir Daiva Plerpaitė. Mokiniai susipažino su tabako, alkoholio ir kitų psichoaktyvių medžiagų keliamais pavojais, jų poveikiu nervų sistemai ir visam organizmui. Gimnazistai klausė pranešimo, dalyvavo žaidime „Mitas ar faktas?“, žiūrėjo prevencinius filmukus, išsakė savo nuomonę, diskutavo.

  • narkotiku_prevencija (2)
  • narkotiku_prevencija (6)
  • narkotiku_prevencija (3)
  • narkotiku_prevencija (7)
  • narkotiku_prevencija (1)
  • narkotiku_prevencija (5)
  • narkotiku_prevencija (4)

Kovo 29 dieną, VDU „Rasos“ gimnazijos 2C mokinė Vaiva Iridė Aleksionytė dalyvavo tarptautinėje bendrojo ugdymo mokyklų konferencijoje „Graži šalis gražiame pasaulyje“ LSMU gimnazijoje. Gimnazistė skaitė pranešimą anglų kalba apie Rokiškio miesto šviesuolę, savamokslę tautodailininkę Genovaitę Matiukienę.

krepsinisKovo 28d. VDU „Rasos“ gimnazijos vaikinų komanda Kauno m. BLM krepšinio pirmenybių  mažajame finale iškovojo pergalę įveikdama S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijos krepšininkus. Tai buvo 5 kartas per paskutinius 6 metus, kai komanda iškovoja prizinę vietą miesto čempionate. Sveikiname šių metų komandą grižus į Kauno miesto mokyklų krepšinio elitą!
Daugiau...

biologija
VDU doc. dr. Jūratė Žaltauskaitė kovo 26 dieną atvyko į gimnaziją su naujausia informacija apie globalines klimato kaitos problemas, šiltnamio reiškinio priežastis bei sukeliamas pasekmes. Anglų kalbos mokytojos Aldonos Lukoševičienės vadovaujami 1E klasės mokiniai atvyko į susitikimą nešini užduotimis.

protmusis (9)
Kovo 28 d. gimnazijos aktų salėje vyko žaidimo-protmūšio „Kuo garsi šimtmečio Lietuva“ finalas. Į renginį susirinko komandos, I turo nugalėtojos: „Protonai“ (1B kl.), IC kl., „Jo Jo“ (1G kl.), „Auksinis (š)protas“ (2A kl.), „R'asai” (2B kl.), Komanda „2C klasė“,  Komanda „4A klasė“ ir „Ceniukai“ (4C kl.).

Giesmiu giesmele 2018 (18)
2018 03 23 d. VDU „Rasos“ gimnazijoje vyko 19-tasis respublikinis vaikų ir jaunimo „Giesmių giesmelė-2018“ konkursas, kuris buvo pavadintas „ Naują giesmę giedokite Viešpačiui, nuostabius darbus Jis daro“. Konkurso tikslas – puoselėti ir plėtoti krikščioniškojo giedojimo kultūrą bei tradicijas. Organizatoriai – Kauno m. Švietimo skyrius, VDU „Rasos“ gimnazija ir Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapija.

pamokaVDU (2)
3ABCD klasių mokiniai tausoti išteklius, rūšiuoti atliekas bei jas perdirbti kovo 21 dieną mokėsi VDU Botanikos sodo laboratorijoje. Aptarę atliekų mastą Lietuvoje ir pasaulyje, ėmėsi darbo. Laikraščius ir kitas popieriaus atliekas susmulkino.

Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena. Tai astronominio pavasario pradžia, kada ateina pavasario lygiadienis. Ta proga gimnazijoje vyko edukacinis užsiėmimas pirmų - trečių klasių mokiniams su ropliais. Jo metu mokiniai naujai atrado paslaptingąjį roplių pasaulį. Užsiėmine buvo gyvai demonstruojami pitonai, smaugliai, driežai, gyvatės.

bepatyciu (1)
2018 m. kovo 21 d., minėdami  Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018, Mokinių komiteto nariai Karolina Vitonytė 2C, Rapolas Urbonas 2C, Karolina Pupiūtė 3E ir Greta Maksevičiūtė 2A lankėsi M.Mažvydo progimnazijoje. Gimnazistai diskutavo su pradinių klasių mokiniais apie draugystę, žaidė žaidimus bei lipdė iš rankyčių draugystės paukštę. Kiekvienam yra svarbu turėti draugų.

Socialinė pedagogė

netradicinebiologijospamoka
Kovo 20 dieną 3ABCD klasių mokiniai rinkosi į netradicinę biologijos pamoką, norėdami daugiau sužinoti apie paslaptingą galvos smegenų veiklą. Pamoką vedė VDU doc. dr. Sigitas Šatkauskas. Be įprastų biologijos pamokoms žinių apie žmogaus nervų sistemos sandarą ir nervinių impulsų perdavimą, pamokoje buvo bandoma pažvelgti į galvos smegenis giliau, suprasti bioelektrinių impulsų sklidimo subtilybes ir mėginimus juos užrašyti. Pateikti gyvenimiški pavyzdžiai patvirtino, kad šiandieninis biologijos mokslas yra neatsiejamas nuo informacinių technologijų. Pamoka paskatino gimnazistus dar sykį pamąstyti apie būsimą profesiją ir studijų kryptį. Buvo akivaizdu, kad biotechnologijos yra vienas iš aktualiausių šiandienos mokslų, atveriančių dideles galimybes.

Biologijos mokytoja Jolanta Martinionienė

Lietuvos veliava1

kovo 11 (17)
Kovo 11-osios akcijos „Pasveikinkit vieni  kitus...“ video

Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija, minėdama Lietuvos Nepriklausomybės dieną – Kovo 11-ąją jau septintus metus iš eilės organizuoja išskirtines jaunatviškas pilietines, menines flashmobo akcijas. „Pasveikinkit vieni kitus, juk tai daryti šitaip lengva“. Šie žodžiai skambėjo visoje gimnazijos teritorijoje. Nuo pat ankstyvo ryto visi skubėjo, ruošėsi, repetavo.

kovo11 (9)
Gimnazijos bendruomenės 2-ų klasių atstovai Kovo 11-ąją dalyvavo daugelyje įspūdingų renginių Kauno mieste. Renginiai prasidėjo Šv. Mišiomis Kauno Arkikatedroje Bazilikoje, kur buvo aukojamos padėkos Šv. Mišios už Lietuvos laisvę.

IMG 2672
IMG 2642
Kovo 9-ąją dieną 3 ir 4 klasių mokiniai vykome į Vilnių. Ši išvyka buvo skirta Kovo 11-osios paminėjimui. Aplankėme Genocido aukų muziejų, kuriame dalyvavome edukacinėje programoje „Žmonės ir tautos totalitarizmo akivaizdoje“.

Sveikiname 2018 m. Respublikinio 9-10 kl. etikos konkurso  „Moralinės dilemos“ I turo dalyvius, kurie pateko į II etapą: Borusevičiūtę Kamilę 2e kl., Dubinską Domantą 2d kl., Frejutę Ugnę 2a kl., Kurgonaitę Gretą 2b kl., Matušaitytė Armintė 1b kl., Praškevičiūtę Miglę 1b kl., Samoilovą Roką 2e kl., Simanavičiūtę Evitą 2b kl., Skučaitę Vestą 2e kl., Svirskaitę Vasarę 2a kl., Triuką Vakarį 1e kl., Žvaliauskaitę Liepą 1a kl.

Kovo 1 d. gimnazijoje svečiavosi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkė Agnė Greblikaitė. Pareigūnė supažindino gimnazistus su prekybos žmonėmis formomis, pavojais, vaizdžiai pateikė realias istorijas. Problemos mastai yra dideli, statistikos skaičiai neatspindi realios situacijos, todėl kiekvienas yra raginamas nelikti abejingais, pranešti apie žinomus atvejus teisėsaugos institucijoms ar atitinkamoms socialinėms tarnyboms.

Socialinė pėdagogė

tobakas (3)
2018 m. kovo 1 d. aktų salėje rinkosi 2D ir 2H klasės gimnazistų komandos ir jų sirgaliai, pasirengę išbandyti jėgas viktorinoje-protmūšyje. Renginio tikslas – atkreipti moksleivių dėmesį į rūkymo keliamą žalą žmogaus organizmui ir paskatinti rūpintis sveikata.


Kovo 24 dieną, VDU KTF Didžiojoje Auloje (Gimnazijos 7) vyko „Ataskaitinis mokinių savivaldų forumas", kuriame dalyvavo Kauno miesto ir rajono mokinių savivaldų atstovai. Mūsų gimnaziją atstovavo Rosita Mikalauskaitė, 2D kl. ir Justinas Vinciūnas, 2B kl.

  
2017-03-30 Lietuvos sporto muziejuje vyko Respublikinė mokinių ir mokytojų kūrybinių bei tiriamųjų darbų konferencija-konkursas „Mano Olimpas“.  Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos moksleiviai, kurių atlikti darbai buvo puikiai įvertinti.

I-oji vieta: Miglė Baltrušaitytė ir Ieva Borovskytė 3B kl. mokinės.  Darbas „Motyvacija sportuoti“. Mokytoja Gintautė Rakauskienė.
III-oji vieta: Tautvydas Gaižauskas ir Aistė Gintautaitė 4B kl. mokiniai. Darbas „Aš judu – aš gyvenu“. Mokytoja Jolanta Martinionienė.
Padėka Gerdai Jorūnei Prapuolenytei, 3 kl. Darbas „Ar kūno kultūra tik laiko švaistymas“. Mokytoja Loreta Kalvinskienė.

Sveikiname Kauno VEMP čempionato nugalėtojus:
9-10 klasių pogrupyje užėmusius III-ąją vietą: Karolį Šventoraitį, Justiną Vinciūną, 2B kl., Dovydą Bykovą, Eidisoną Gridziušką, Justiną Surgelį, 2D kl.
11-12 klasių pogrupyje 4A kl. gimnazistus, užėmusius II-ąją vietą: Danielę Gervytę, Matą Gervę, Jokūbą Varnagirį, Matą Šalčių.

Mokytoja Inga Kublickienė

Sveikiname gimnazistę Grėtę Eitmanytę, 1D kl., tapus Respublikinio vaikų ir jaunimo konkurso „Giesmių giesmelės-2017“ laureate, surinkus 97 balus iš 100-to galimų balų!
 


2017 03 24 d. VDU „Rasos“ gimnazijoje vyko 19-tasis respublikinis vaikų ir jaunimo „Giesmių giesmelės“ konkursas, kurio įkūrėja ir nenuilstanti organizatorė yra VDU „Rasos“ gimnazijos muzikos mokytoja ir gimnazijos choro „Gaja“ vadovė Danutė Šaučiūnienė. Ir šiais metais ji sugebėjo sujudinti  pusę Lietuvos.

Kovo 25 dieną gimnazijos 1C ir 1D komandos Panevėžyje dalyvavo Rusų kalbos respublikinėje olimpiadoje „Linksmai, Išradingai, Turiningai“. Abi komandos grįžo su apdovanojimais – 1C komanda užėmė III-ąją vietą, o 1D komanda paskelbta rungties „Surask žodį“ nugalėtoja. 


 

Veiksmo savaitė „Be patyčių“ tęsiasi. Gimnazijoje vyko  „Manekenų iššūkio“ konkursas, kuriame geriausiai vieningumo temą atspindėjo 1D klasės sukurtas filmukas. 2017 m. kovo 22 d.  šios klasės mokinės dalyvavo Žaliakalnio policijos komisariate vykusiame renginyje „Saugi bendruomenė – saugus vaikas“. Susirinkę įvairių mokyklų mokiniai žiūrėjo bendrą mikrorajono mokinių sukurtą filmuką, policijos atstovai demonstravo pareigūnų naudojamus ginklus ir specialiąsias priemones, dalijo lankstinukus. Buvo išsakytos mintys, kaip svarbu, kad mokiniai mokykloje jaustųsi saugūs.

Socialinė pedagogė Rita Damaševičienė

Kovo 17 d., penktadienį KTU Kultūros ir renginių centre vyko Kauno universitetinių mokyklų protų mūšis „UniJunior“, kurį organizavo KTU Vaižganto progimnazija ir Kauno technologijos universitetas (KTU). Toks renginys, kuris suburtų mieste veikiančias universitetines – KTU, LSU, LSMU, VDU, ASU – mokyklas, vyksta jau trečią ir paskutinį kartą. Paskutinį dėl to, kad organizatoriai tikslą pasiekė-buvo sukviestos ir suburtos visos Kauno universitetinių mokyklų ir jų universitetų bendruomenės.

2017 kovo 20-24 dienomis visos šalies ugdymo įstaigos kviečiamos prisijungti prie Veiksmo savaitės „Be patyčių“. Šiais metais VDU „Rasos“ gimnazijos bendruomenė, kaip ir kasmet, prisijungė prie šios iniciatyvos. Ankstų pirmadienio rytą besirenkantys į gimnaziją mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami prisijungti prie gerų darbų „grandinės” ant spalvingų lapelių užrašant gerą darbą, kurį yra padarę patys, ketina padaryti kitiems arba, kurį kas nors padarė jiems. Kai kuriems tai padaryti buvo lengviau, o kitiems tekdavo ilgokai pasukti galvą. Lapeliai iš karto buvo jungiami vienas su kitu iš jų suformuojant žodį „Rasa“.

  
2017-03-13 gimnazijos aktų salėje vyko diskusija „Mokytojas + Mokinys = Pamoka“.  Renginyje dalyvavo  1D, 1B, 2F ir 3ABCD klasių mokiniai, įvairių dalykų mokytojai,  gimnazijos psichologė Jolita ir socialinė pedagogė Rita. Po nuotaikingo bendradarbiavimą skatinančio žaidimo „Atomai ir molekulės“ pabandėme atsakyti  į klausimus: „Ko iš mokinių tikisi mokytojas? Kokį mokytoją nori matyti mokinys?“.

Kovo 14 dieną VDU „Rasos“ gimnazijoje viešėjo istorikė Ingrida Jakubavičienė. Ji ketvirtų klasių gimnazistams mūsų mokyklos skaitykloje skaitė pranešimą „Lietuvos moterų emancipacijos ištakos: su meile artimui ir tėvynei“. Pranešimo metu mokiniai sužinojo apie moterų teisių istoriją Lietuvoje.

   

Kovo 11 d. Kauno mieste vyko įvairūs renginiai Lietuvos Nepriklausomybės šventei paminėti. Jau ankstyvą rytą, visų Kauno mokyklų mokiniai rinkosi Arkikatedroje Bazilikoje, kur vyko iškilmingos šventosios mišios už Lietuvą ir jos laisvę. Vėliau mokiniai, jų mokytojai ir kiti pilietiškai nusiteikę Kauno miesto gyventojai ilga procesija pajudėjo link Vytauto Didžiojo karo muziejaus, kur turėjo vykti iškilmingas minėjimas ir koncertas Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti.


Kovo 11-oji kiekvienam lietuviui yra ypatinga diena, nes prieš 27-erius metus tūkstantiniuose mitinguose su viltimi skanduoti žodžiai „Lietuva bus laisva“ tapo tikrove. Gimnazija kasmet linksmai švenčia ir džiaugiasi atėjusiu kiekvienu laisvės pavasariu.

Svetainės medis

Mus rasite